Joukkueet mukana / jonossa

28.07.2020

Ensimmäisen vaiheen ilmoittautumiseen saatiin molempiin sarjoihin niin paljon joukkueita mukaan, että jätämme toistaiseksi toisen ja kolmannen vaiheen ilmoittautumiset pois. Alla molempien sarjojen mukaan päässeet sekä jonottavat joukkueet:

Olemme siirtäneet maksun eräpäivää 7.8.2020 perjantaihin asti.

Joukkueet mukana / jonossa

AVOIN JOUKKUE:

  1. Talin Tallaajat (Riku Vink (C) , Jalle Stoor, Samuel Hänninen, Joona Heinänen) 4015
  2. Vuorelan Veikot (Janne Mönkkönen (C), Jesse Nieminen, Niklas Anttila, Juuso Herranen) 3957
  3. Frisbeegolfseura 7K (Toni Kuusisto (C), Severi Saviniemi, Topias Jokinen, Lenni Kemppainen) 3945
  4. Nummelan Frisbeegolfseura (Janne Hirsimäki (C), Arttu Sikanen, Jere Kukkurainen, Ari Penttala) 3941
  5. Lohjan Liitokiekkoilijat (Raimo Sokka (C), Johannes Uotila, Juho Väisänen, Ville Koutonen) 3936
  6. Lahden FrisbeeClub (Mikael Häme (C), Joonatan Häme, Jaakko Ikonen, Tuomas Laihaen) 3933
  7. Oulun Frisbeeseura (Jukka Tyni (C), Kristian Kuoksa, Juho Parviainen, Jan-Eerik Luukkonen) 3917
  8. Deep In The Forest (Arttu Räsänen (C), Mikael Räsänen, Samu Saastamoinen, Juho Auvinen) 3884
  9. Joen Liitokiekko (Tero Jaatinen (C), Toni Jaatinen, Teemu Pietarinen, Ville Vikström) 3843
  10. FGCK Frisbeegolf Club Keinukallio (Jyrki Riihinen (C), Tuomas Hyytiäinen, Jere Väkiparta, Tommi Saarinen) 3839
  11. LDG (Riku Kankaanpää (C), Pasi Putus, Ville Lapinmäki, Ville Ahokas) 3826
  12. Willimiehen Disc Golf (Timo Heikkilä (C), Niko Pakarinen, Niko Puumalainen, Raul Mononen) 3822
  13. Rauman Frisbee (Eerik Aalto (C), Joonas Aalto, Jani Latvala, Niko Kaerla) 3818
  14. Linnan Mando DG (Ville Henttonen (C), Joni Peltonen, Tuomo Auravuo, Mikko Voutilainen) 3812
  15. Porvoon Frisbeegolfseura (Eetu Hartikainen (C), Kalevi Louhivuori, Oskar Volanen, Tero Väisänen) 3787
  16. Hyzer Hollola Disc Club (Eemeli Härkönen (C), Atte Leppäsalo, Tapani Karppinen, Sebastian Ratu) 3783
  17. Frisbeegolfclub Hyrylä (Joni Luumi (C), Aaron Kopiloff, Markus Enqvist, Teijo Kurvinen) 3777
  18. Disc Golf Hyvinkää (Mika Koljonen (C), Jere Rosenqvist, Joona Tervonen, Ville Rosenqvist) 3773

Jonossa:

  1. DGC Fat Discs (Joni Arponen (C), Tuomo Vuorimies, Atte Ojala, Jesse Lehtinen 3734
  2. Karte Disc Golf (Jarkko Salminen (C), Juha Heiskanen, Sami Riikonen, Jani Heiskanen (3658)
  3. LemiKiDG (Jari Luostarinen (C), Onni Arminen, Riku Luukka, Sami Alitalo) 3610
  4. Puskasoturit (Johannes Hokkanen (C), Jesse-Matias Savolainen, Joakim Laine, Joona Kaukoranta) 3605

Ilmoittautuminen hylätty (Sääntökoe puuttuu pelaajalta)

  1. Sipoo Disctroyers

 

SEKAJOUKKUE:

  1. Ähtärin Urheilijat (Heikki Saunanen (C), Anna-Sofia Haipus, Tuomas Autio, Aati Vesala) 3815
  2. Disc Golf Hyvinkää (Soile Mutikainen (C), Joonas Kuitunen, Marko Mustasilta, Tatu Nokelainen) 3794
  3. Talit Tallaajat (Tuomas Kaukomaa, Jani Parkkonen, Tommy Nyberg, Kristiina Sylman) 3764
  4. Järvenpään Frisbeegolf (Teemu Kaarlela (C), Nina Rajala, Roni Sihvola, Santtu Aatola) 3750
  5. Puskasoturit (Millis Sommarberg (C), Elias Luukkonen, Mikko Boman, Vili Neuvonen) 3741
  6. Disc Golf Vikings (Mika Malin (C), Mika Koskikallio, Atte Ruuskanen, Mirabella Meltaus) 3741
  7. Team Hippo (Sami Poikkeus (C), Ville Piippo, Thomas Nylund, Jenni Anttila) 3738
  8. Ekenäs IF (Susanna Virtanen (C), Patrik Ekström, Andreas Walls, Marus Råberg) 3728
  9. Karkkilan Frisbeegolfkerho (Tuomo Tanskanen (C), Mikko Ahjoniemi, Niina Saarinen, Jani Kesti) 3714
  10. Joen Liitokiekko (Sammy Pylkki (C), Anssi Korhonen, Maria Pääkkönen, Samu Kesonen (3711)
  11. Lohjan Liitokiekkoilijat (Kirsi Kaikkonen (C), Tuomas Hiltunen, Marko Paaso, Niko Fagerström) 3670
  12. Sipoon Disctroyers (Gabriel Särkelä (C), Henry Söderling, Vilma Kivimäki, Samipekka Saarnio) 3663
  13. Padasjoen Frisbeegolf (Janne Sandholm, Kia Snellman, Casper Ahonen, Tomi Heinonen) 3645
  14. Porvoon Frisbeegolfseura (Marko Kindstedt (C), Olivia Kindstedt, Lassi Kronberg, Felix Olenius) 3626
  15. Nummelan Frisbeeseura (Nina Kiminki (C), Sami Husula, Kim Kiminki, Marko Lumppio) 3625
  16. Oulun Frisbeeseura (Joni Löytynoja (C), Mervi Syväluoma, Hannu Tuomainen, Eero Dahl) 3622
  17. Arctic Circle Disc Golf Ry (Jani Halonen (C), Terhi Tuorilainen, Sami Alm, Esa Luosujärvi) 3615
  18. FrisbeegolfClub Hyrylä (Tiina Korve (C), Pyry Vuori, Teemu Honkanen, Sami Hyvönen) 3614

Jonossa

  1. Willimiehen Disc Golf (Joona Hänninen (C), Kasperi Kivimäki, Juho Hänninen, Janniina Hämäläinen) 3587
  2. Deep In The Forest (Anna-Kaisa Savinainen (C), Kasperi Pakarinen, Niclas Nieminen, Aleksi Hinkkala) 3572
  3. West Coast Disc Golfers (Rene Ojala (C), Kim Hägglund, Kati Myllymäki, Tuomo Heiskanen) 3462